مرغ پاچینی غذایی خوشمزه با مرغ سمانه برای مجالس شیک شما

مرغ پاچینی غذای بین المللی

مرغ پاچینی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه بین المللی است که با گوشت مرغ درست می شود،

که با طعم های متفاوتی تهیه می شود.

مواد لازم برای ۲ نفر
کتف مرغ۵۰۰ گرم
پیاز۱ عدد متوسط
فلفل دلمه ای۱ عدد
لیمو ترش۱ عدد
ماست۲ قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل۱ قاشق مرباخوری
پودر زیره½ قاشق چایخوری
روغن مایع½ پیمانه
تخم مرغ۲ عدد
پودر سیر۱ قاشق سوپخوری
آرد سوخاری۱ پیمانه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

دستور پخت پاچینی مرغ

مرحله اول

برای تهیه پاچینی مرغ مجلسی ابتدای کار گوشت کتف ها مرغ را از یک سمت از استخوان جدا می کنیم و به سمت ابتدای آنها بر می گردانیم.

برای مرینت کتف های مرغ پیاز را به صورت خلالی درشت خرد می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کمی نمک به پیاز اضافه می کنیم تا آب بیندازد و باعث ترد تر شدن گوشت مرغ شود.

مرحله دوم

در این مرحله فلفل دلمه ای را به صورت خلالی خرد می کنیم و به کاسه اضافه می کنیمف سپس آب لیمو ترش را می گیریم و پس از صاف کردن به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه ماست چکیده را به همراه روغن مایع اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا پودر زنجبیل را به همراه پودر زیره، پودر سیر و مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس کتف های مرغ را به کاسه اضافه می کنیم و با مواد طعم دهنده مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله درب کاسه را با سلفون می پوشانیم و حداقل به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد به خورد گوشت مرغ برود، اگر زمان کافی دارید توصیه می کنیم حتما کتف های مرغ را از شب قبل طعم دار کنید.

مرحله پنجم

پس از اینکه کتف های مرغ طعم دار شدند، آنها را از درون مواد طعم دهنده خارج می کنیم، سپس گوشت های سمت استخوان کتف را برش می زنیم و مانند توپ به سمت بالای گتف جمع می کنیم و در صورت تمایل با خلال دندان فیکس می کنیم.

مرحله ششم

در ادامه آرد سوخاری و تخم مرغ ها را درون دو کاسه جداگانه می ریزیم و جلوی دستما ن قرار می دهیمف سپس یک تابه گود روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن می ریزیم که کتف ها درو روغن شناور باشند.

بال عسلی مرغ سمانه
بال عسلی مرغ سمانه یک غذای بین المللی و فست فود که به عنوان پیش غذا نیز استفاده میشود

طرز تهیه بال مرغ عسلی

مرحله هفتم

در این مرحله کتف ها را از سمت استخوان می گیریم و سمت گوشت را در تخم مرغ می غلطانیم، سپس در آرد سوخاری می غلطانیم و در روغن داغ سرخ می کنیم، حرارت زیر تابه باید ملایم باشد تا کتف ها به طور کامل مغز پخت شوند.

مرحله آخر پخت مرغ پاچینی

پس از اینکه کتف های مرغ را به طور کامل سرخ کردیم، انها را درون توری فلزی یا دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود، سپس درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

2 نظرات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *